Ремонт та регулювання пластикових вікон

Багато віконних виробників стверджують, що якісні пластикові вікна можуть прослужити своїм власникам 50 років. Однак в цей термін також включаються правильне встановлення, експлуатація та догляд за конструкцією. В іншому випадку пластикове вікно може вийти з ладу набагато раніше. Ось тоді і доведеться звертатися за допомогою до фахівців або самостійно займатися такими діями, як ремонт і регулювання пластикових вікон. У даній статті ми розглянемо дрібні несправності, які під силу здійснити людям, які мають певний досвід володіння інструментами та навичками. Всі інші проблеми слід вирішувати з професійними майстрами.

 
Набір інструментів для дрібного ремонту будь-якого пластикового вікна
  1. Пасатижі або плоскогубці.
  2. Шестигранник (ключ).
  3. Хрестові викрутки і деяку кількість насадок з маркуванням Т, ТХ.
  4. Аерозолі і машинне масло.

Найбільш поширені несправності пластикових вікон

Зовсім нерідко при тривалому використанні пластикового вікна виникають неприємності з віконними ручками. Ці елементи можуть з часом розхитуватися. Для виправлення подібної неполадки цілком достатньо лише підтягнути кріплення ручки. Зробити це нескладно піднявши прямокутну накладку і закрутивши пару болтів. Хрестова викрутка буде ідеальним союзником в цій справі.

Більш складною проблемою є вихід з ладу ручки із запобіжником. Такі ручки нерідко встановлюються на території дитячих кімнат. Їх заміна вимагає відкручування всіх болтів і акуратного знімання ручки. Далі на місце де вийшла з ладу фурнітури встановлюється нова ручка в той же стан.

При експлуатації вікон ручки зовсім нерідко клинить. У подібних випадках не варто відразу ж купувати новий елемент. Цілком достатньо відвести в сторону важіль блокіратора тим самим звільнити ручку, що заклинила. Цей важіль перебуває на торці стулки вікна. Він може виглядати як язичок або кліпса.

У разі неправильної експлуатації пластикових вікон може також виникнути проблема з комфортним закриванням віконної конструкції. У таких випадках край стулки зачіпає раму вікна. Дана проблема усувається за допомогою регулювання налаштування положення всієї стулки. На якісних вікнах нерідко є емблеми виробників. З цієї емблеми нескладно вийти на сайт компанії постачальника. На подібних ресурсах завжди є повна інформація про усунення тієї або іншої несправності. Ознайомившись з подібною інструкцією, буде набагато простіше зайнятися самостійним усуненням віконних проблем.

Ремонт і регулювання пластикових вікон; сезонні зміни або щілини

При експлуатації пластикових вікон нерідко ущільнювальна гумка зменшується в об'ємі. Таким чином, утворюються непривабливі щілини. Вони стають каталізатором втрати герметичності конструкції. У приміщення масово надходить холодне повітря з вулиці, порушується звукоізоляція. Усунення цієї проблеми спочатку закладено в самій конструкції вікон. Робиться це за допомогою регулювання фурнітури, а також притискного зусилля.

Торці стулок пластикових вікон забезпечені ексцентриками овальної форми. Рама віконної конструкції забезпечена відповідно спеціальними зачепами. Регулювання пластикових вікон в даному випадку відбувається за допомогою прокручування та переміщення даних елементів. Для притиснення ексцентрики обертаються у внутрішню сторону вікна, а для розслаблення вони направляються в зовнішню сторону. У деяких випадках способи регулювання можуть відрізнятися. Даний факт безпосередньо залежить від виробника пластикових вікон.