Догляд за пластиковими вікнами

Пластикові вікна - сучасні, якісні конструкції. Вони підкорили мільйони людей своїми чудовими характеристиками. Такі вікна дуже надійні, міцні, енергоефективні. Вони відмінно зберігають теплоту домашнього вогнища і служать своїм власникам десятиліттями. Єдиним мінусом подібних конструкцій є догляд за пластиковими вікнами. Його обов'язково слід здійснювати правильно. Таким чином, власники можуть значно збільшити експлуатаційний період своїх вікон.

 

Догляд за пластиковими вікнами - головні етапи

  1. Очищення віконної фурнітури.
  2. Мастило вікна.
  3. Зовнішній огляд всієї конструкції. Очисні та мастильні роботи ущільнювачів.
  4. Регулювання петель.
  5. Переведення вікон в режими зима чи літо.
  6. Детальний опис всіх етапів догляду

Раз в кожне півріччя будь-який власник віконних конструкцій з ПВХ зобов'язаний проводити вищеперелічений список робіт. Для даної процедури йому в першу чергу слід запастися терпінням і підручними матеріалами. Якісний і правильний догляд за пластиковими вікнами має починатися з очищення елементів, пов'язаних з фурнітурою вікна. Для цієї роботи слід використовувати пензлик з жорсткою щетиною.

Після очищення вікна від сторонніх предметів потрібно відкрити його стулки. Мокрою, комфортною на дотик ганчіркою ретельно протираються абсолютно всі складові конструкції вікна. Особливе завзяття в таких випадках приділяється прибиранню місць приєднання рами до рухомих стулок. Саме в подібних місцях найбільш часто накопичуються частинки бруду. Якісне прибирання дозволить позбутися від зайвих елементів, і підвищить щільність притиснення стулок до каркасу рами.

Тим же жорстким пензликом в обов'язковому порядку слід вичистити всі складові фурнітури рухомого характеру. Пильну увагу потрібно приділити місцям, де пересуваються ролики. У них зовсім нерідко залишаються сміття і шматочки бруду, а також засохше віконне мастило. Всі ці елементи також слід акуратно видалити.

У комплексний догляд за пластиковими вікнами входить мастило механізмів конструкцій. Для даної процедури професіонали рекомендують користуватися мастилом з силікону. При виборі подібної речовини не слід віддавати перевагу дешевим продуктам. Тут краще зупинити свій вибір на густих мастильних матеріалах. Таким матеріалом цілком може стати солідол. Він набагато довше не сохне, відмінно тримається на поверхні. Ні в якому разі не варто використовувати в якості мастила рослинне масло. Даний продукт дуже швидко висихає. Він приймає форму своєрідного наждачного паперу. Завдяки рослинній олії ролики пластикових вікон набагато швидше стираються і виходять з ладу.

Основним етапом догляду за пластиковими вікнами є зовнішній огляд. До нього потрібно ставитися з усією увагою і відповідальністю. З допомогою регулярного зовнішнього огляду завжди можна вчасно помітити знос роликів, просідання ущільнювачів або інші поломки конструкції вікна. Своєчасна заміна деталей, що вийшли з ладу значно збільшує експлуатаційний період будь-якого пластикового вікна. Регулювання конструкцій проводиться за потребою. Якщо у вікні виявилася просадка, то просідання усувають за допомогою різьблення.

Переведення вікна в режими літо чи зима

При зміні сезонів віконні конструкції з ПВХ слід обов'язково переводити в потрібний режим. Для цих цілей на вікні знаходяться ролики притискні. На поверхні даних роликів є рисочки. При режимі літо дані рисочки дивляться зсередини приміщення на вулицю. При зимовому їх смужка направлена ​​в сторону приміщення. Для переведення в потрібний режим ролик слід потягнути на себе. Далі його потрібно повернути в потрібне положення. Після проведення даної процедури ролик обережно втоплюється на місце.