Встановлення та монтаж пластикових вікон

Вже давно завдяки своїм неперевершеним якостям пластикові вікна користуються величезною популярністю у людей. Такі конструкції мають чудовий зовнішній вигляд, підвищену надійність, високий рівень звукоізоляції, довговічністю та інші якості. За всі перераховані переваги крім виробника пластикових вікон відповідає ще й конкретна людина, яка буде встановлювати ці вікна. Професіонали даної сфери рекомендують довіряти встановлення віконних конструкцій лише кваліфікованим фахівцям. Адже дефекти неправильного монтажу стандартно проявляються лише після декількох років експлуатації. В даний час є кілька способів правильно встановити пластикові вікна. В основі кожного з перерахованих способів лежить монтажна піна.

  1. Правильний спосіб встановлення пластикових вікон по ДЕСТу.
  2. Із зовнішнього боку в монтажний стик встановлюється саморозширююча стрічка з поліуретану. Ця стрічка зобов'язана захистити стики від негативних кліматичних умов (вітру, дощу, снігу).
  3. З внутрішньої сторони стики заповнюються поліуретановою піною.
  4. Пароізоляційна стрічка зобов'язана за ДЕСТом захищати монтажні стики зсередини. Вона може бути виконана з алюмінієвої фольги або бутилкаучуку. Матеріал виготовлення стрічки безпосередньо залежить від способу виконання укосів. Вироби даного формату надійно захищають стики від надмірної вологи, що міститься в мікрокліматі приміщень. Вони не дозволяють утворюватися цвілі і грибкам.
  5. Із зовнішнього боку рекомендується встановлювати водозахисну диффузную стрічку. Вона встановлюється під віконний злив. Дана стрічка надійно кріпиться до рами вікна ПВХ і стіни.

Правильне встановлення і монтаж пластикових вікон за допомогою пароізоляційних герметиків

  • Піну, за допомогою якої був проведений монтаж вікна, зсередини слід захищати пароізоляційним герметиком. Даний полімерний компонент використовується для захисту конструкції від вологості в приміщенні.
  • Внутрішні стики монтажу акуратно заповнюються монтажною поліуретановою піною.
  • Із зовнішнього боку для захисту піни від зовнішніх кліматичних умов її покривають шаром паропроницаемого герметика. Цей компонент не дозволять їй вбирати вологу і руйнуватися.

 

Неправильне, але дуже поширене встановлення і монтаж пластикових вікон

Як ми вже говорили, основою монтажу будь-якого пластикового вікна є монтажна піна. Саме цим герметиком заповнюються стики віконних конструкцій з ПВХ. Досить часто встановлення вікон і закінчується тільки на використанні піни. Після деякого часу експлуатації під впливом негативних факторів монтажний герметик перетворюється в пил. Під час самої експлуатації монтажна піна вбирає вологу з повітря. Вона втрачає всі свої теплоізоляційні та інші корисні властивості. Все це призводить до промерзання монтажних швів. Також в процесі подібної експлуатації утворюється грибок і пліснява. Всі ці фактори дуже негативно впливають на конструкцію пластикових вікон, їх довговічність і енергозберігаючі якості.

До теперішнього часу фахівцями було доведено, що даний спосіб є в корені неправильним. Монтажна піна - це без сумніву чудовий ущільнювач, що надійно захищає віконні конструкції практично від усіх негативних факторів. Однак даний матеріал сам потребує якісного захисту. А захищати його слід за допомогою пароізоляційних герметиків і поліуретанових стрічок. Тільки при такому підході до монтажу, вікна обов'язково порадують своїх власників довгими роками ефективної експлуатації.